Agnieszka Ryczko - Ike
Każdy z nas ma swój własny, indywidualny język uczuć. Każdy inaczej je wyraża, czego innego potrzebuje na danym etapie życia. Poznawanie wewnętrznego świata innych – to niezmiennie jest dla mnie fascynujące i sprawia, że praca psychoterapeutyczna nigdy nie wydaję się monotonna.
Od ponad 26 lat zajmuję się pomaganiem innym. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Warszawskim w 1996 roku. Następnie pracowałam klinicznie i równocześnie szkoliłam się w psychoterapii psychoanalitycznej. Zaczynałam od pracy z dziećmi i ich rodzicami. Stopniowo rozszerzałam zakres usług o pracę z młodzieżą, a następnie z osobami dorosłymi.
Praktyka zawodowa
- wrzesień 2020 – do chwilo obecnej- prywatna praktyka psychoterapii dla dorosłych, dzieci I młodzieży w The Redland Practice
- październik 2011 do 2020 – prywatna praktyka psychoterapeutyczna skierowana do społeczności polskiej w Wellspring Healthy Living Centre
- listopad 2011 – lipiec 2015 – praca support worker’a z osobami autystycznymi oraz
z zaburzeniami psychicznymi w Priory Group - luty 2013 – październik 2014 – praca psychoterapeutyczna w Polskiej Klinice Art Medica w Bristolu
- 2011 – członkostwo w Polish Psychologists Association oraz British Psychological Society, rozpoczęcie wolontariatów w Help! Bristol (psychoterapia, counselling dla osób 9-25 lat) oraz Project Bristol
- 1995 – 2010 – praca w placówkach państwowych i prywatnych (lista poniżej):
- Ośrodek Terapii Dziecka w Środowisku – psychiatryczny oddział dzienny. Przez 12 lat byłam członkiem bardzo aktywnego zespołu psychoterapeutycznego pomagającego dzieciom i ich rodzicom. Pełni fascynacji uczyliśmy się razem teorii psychoanalitycznej, wspólnie pracowaliśmy i odkrywaliśmy nowe metody pracy z rodziną. Miałam możliwość uczestnictwa w licznych, niezbędnych w pracy superwizjach: indywidualnych i grupowych, superwizjach zespołu w Polsce i za granicą.
- Państwowe przedszkole – diagnozy rozwoju emocjonalno – intelektualnego przedszkolaków, współpraca z rodzicami oraz wychowawcami.
- Punkt Poradnictwa Rodzinnego „Bastion” przy ZOW – praca diagnostyczno – terapeutyczna z dziećmi, konsultacje z rodzicami, prowadzenie superwizji opiekunów ognisk wychowawczych przy ZOW.
- Centrum Psychoedukacji „Mabor” – pierwsze kroki w prowadzeniu praktyki prywatnej. Inspirująca współpraca z terapeutami różnych szkół psychoterapeutycznych, psychiatrami, neurologami, psychoneurologami i innymi specjalistami. Regularne superwizje grupowe ze Zbigniewem de Barbaro – słynnym psychoterapeutą systemowym.
- Ambulatorium Psychoanalityczne – praktyka prywatna w siedzibie Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie z regularną superwizją grupową założycielki Instytutu dr Katarzyną Walewską – nauczycielką i przewodniczką kilku pokoleń psychoterapeutów psychoanalitycznych.
- Centrum Psychoterapii „Ben” – Warszawa, prywatna praktyka psychoterapeutyczna z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
- Kwiecień 2013 do chwili obecnej – regularna superwizja szkoleniowa prowadzona przez certyfikowanego superwizora Severnside Institute for Psychotherapy.
- Wrzesień 2014 – wrzesień 2017 – szkolenie uzupełniające kwalifikacje psychoterapeuty psychoanalitycznego w Severnside Institute for Psychotherapy, Bristol.
- 1995 – 2007 – członkostwo i szkolenia w psychoterapii psychoanalitycznej w Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie. Szkolenie obejmowało udział w teoretycznych
i klinicznych seminariach, własny trening psychoanalityczny, superwizje indywidualne i grupowe
w kraju i za granicą (Heidelberg, Sztokholm, Dubrownik, Budapeszt). - 2005 – 2010 – członkostwo i szkolenia w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej.
- 1990 – 1995 – Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii.
Certyfikaty
- 2008 – Certyfikat Superwizora Terapii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, które jest częścią Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej
- 2006 – Certyfikat Psychoterapeuty Dzieci i Młodzieży wydany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej
- 1999 – Certyfikat Psychoterapeuty Psychoanalitycznego Instytutu Psychoanalizy
i Psychoterapii w Warszawie (IPP) - 1998 – Certyfikat Psychoterapeuty Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie (IPP)
Publikacje / Prezentacje
- 2017 – artykuł w British Journal of Psychotherapy przedstawiający pracę kliniczną z pacjentem
- 2007 – artykuł w Dialogach IPP przedstawiający pracę kliniczną z pacjentem dziecięcym
- 2006 – prezentacja pracy klinicznej na kolokwium Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego
- 2001 – artykuł w Dialogach IPP „Między latencją a adolescencją”
- 1999 – prezentacja na konferencji Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii pt.: „Między latencją a adolescencją”
- 1997 – raport z pracy magisterskiej w Dialogach IPP – temat pracy ” Niemówienie u dziecka z prostym opóźnieniem rozwoju mowy w świetle spostrzegania siebie i drugiej osoby”